Szkoła
Kontakt
Historia
Patron
Organy szkoły
Prawo szkolne
Samorząd szkolny
Zapytanie ofertowe
SKP
Stacja Kontroli Pojazdów

Rekrutacja
Kierunki kształcenia
Regulamin rekrutacji
Podania do szkół
Wykaz podręczników
Edukacja
Terminarz szkolny
Plan lekcji
Matura
Egzamin zawodowy
Pedagog
Stypendia
Szkolne koła
CARITAS
Historyczne
Informatyczne
Konstrukcyjne
Lingwistyczne
Matematyczne
PCK
Przyrodnicze
Teatralne
Gazetka szkolna
Sport
SKS
Wiadomości sportowe
Liga Powiatowa piłki siatkowej
Biblioteka
Biblioteka online
Godziny otwarcia
Regulamin
Nowości
Czasopisma
Informacje
Konkursy
Organizowane konkursy
Olimpiady przedmiotowe
Nasi laureaci
Absolwenci
Absolwenci
Inne
Galeria foto
Wycieczka po naszej szkole
II Orszak Trzech Króli
Galeria - Obchody 50-lecia
Linki
Europejski Fundusz Społeczny
Projekt aktualnie realizowany


Projekty unijne zrealizowane
System Ewaluacji Oświaty


Instrukcja
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Rozpoczęcie Roku Szkolnego
Uprzejmie informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016
odbędzie się 1.09.2015r. o godz. 9:30.
admin sierpień 29 2015 14:11:00 0 ˇ 3
Zakończenie roku szkolnego

  26 czerwca o godzinie 9:30 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015. Na początku uroczystości przemówienia wygłosili: Dyrektor szkoły pani Bernadeta Klonowska i Wicestarosta Grudziądzki pan Marek Szczepanowski, po czym zostały wręczone uczniom świadectwa z wyróżnieniem. Następnie Wicestarosta wręczył wyróżniającym się w nauce nagrody ufundowane przez samorząd powiatu grudziądzkiego. Nagrody za najwyższą średnią ocen, wzorowe zachowanie, zaangażowanie na rzecz szkoły oraz udział w wielu konkursach przedmiotowych i olimpiadach otrzymali: Natalia Barańska, Bartosz Broda, Paulina Brzozowska, Patrycja Jóźwiak, Bartosz Kawski, Tamara Mądzielewska, Aleksandra Sosnowska, Magdalena Szulc, Małgorzata Wydrzyńska i Grzegorz Zakrzewski. Uczniom kończącym naukę w naszej szkole świadectwa w obecności wychowawców wręczyła pani Dyrektor. Pozostali uczniowie otrzymali świadectwa w klasach.

admin czerwiec 27 2015 16:14:00 0 ˇ 63
REGIONALNE CENTRUM PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W SOLCU KUJAWSKIM

  Dnia 24 czerwca 2015 roku grupa uczniów uczęszczająca na zajęcia w ramach ścieżki „Przedsiębiorczość” udała się pod opieką Pani Betiny Grabowskiej i Urszuli Jelińskiej
do Regionalnego Centrum Przedsiębiorczości w Solcu Kujawskim.
Spotkanie, które odbyło się w Sali Konferencyjnej Inkubatora Przedsiębiorczości poprowadził sam prezes Pan Piotr Kubiak. Prezentacja przygotowana dla grup zorganizowanych ze szkół dotyczyła: historii Parku Przemysłowego, w jakim celu został on powołany? Przedstawiono również firmy działające w Parku Przemysłowym pod kątem rodzaju wykonywanej działalności, ilości zatrudnianych osób itp. Dowiedzieliśmy się jakie korzyści posiadają te firmy z tytułu prowadzenia działalności właśnie w tym miejscu i jakie korzyści ma Solec Kujawski z istnienia tegoż Parku Przemysłowego.
Pan Piotr Kubiak mimo iż jest prezesem Regionalnego Centrum Przedsiębiorczości
od ładnych paru lat spotkanie prowadził w sposób przystępny i interesujący dla uczniów.

admin czerwiec 25 2015 19:16:00 0 ˇ 59
TURNIEJ PIŁKI PLAŻOWEJ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W GRUDZIĄDZU

  W dniu 16 czerwca 2015r. na plaży miejskiej w Rudniku odbył się turniej piłki plażowej szkół ponadgimnazjalnych. Do turnieju zgłosiło się 15 drużyn reprezentujących szkoły grudziądzkie i oczywiście nasza drużyna. Szkołę reprezentowali Tomasz Rutyna i Andrzej Bober. Turniej rozgrywano dzieląc zespoły na grupy. W grupie grano systemem każdy z każdym. Później zwycięscy grup i zajmujący drugie miejsca awansowali do ćwierćfinałów. Mecze rozgrywano systemem jedno-setowym, do 15 punktów. Pierwszą fazę grupową nasza drużyna rozegrała fantastycznie, wygrywając z łatwością wszystkie mecze i to wysoko. Wygraliśmy grupę i awansowaliśmy do następnej rundy.
W ćwierćfinale ograliśmy parę z ZST Grudziądz 15:8. Znowu zagraliśmy wspaniały mecz, cały czas kontrolując jego przebieg.
Galeria >>>

Dalsza faza turnieju już niebyła taka łatwa. W meczu półfinałowym graliśmy z parą I LO Grudziądz. Po zaciętym meczu znowu okazaliśmy się lepsi wygrywając na przewagi 22:20. Tym samym znaleźliśmy się na szczycie drabinki turniejowej. Został nam mecz o pierwsze miejsce w turnieju.

Był bardzo wyrównany, trwający również bardzo długo, na przewagi. Jednak nasza para również tym razem udowodniła, że dzisiaj niema lepszej pary niż Tomasz Rutyna i Andrzej Bober. Wygrali 22:20 z bardzo dobrą parą z ZST Grudziądz. Za wygrany turniej Tomasz i Andrzej otrzymali puchar i medale. Brawo panowie, spisaliście się świetnie. Udowodniliście, że warto trenować, by później odnosić sukcesy dla siebie i dla szkoły.

admin czerwiec 18 2015 19:11:00 0 ˇ 66
ZAJĘCIA W RAMACH ŚCIEŻKI „PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ”

  Dnia 16 czerwca 2015 roku grupa uczniów uczęszczająca na zajęcia w ramach ścieżki „Przedsiębiorczość” udała się pod opieką Pani Betiny Grabowskiej i Pana Michała Rymackiego do Grudziądzkiego Parku Przemysłowego.
  Spotkanie, które odbyło się w Sali Konferencyjnej Inkubatora Przedsiębiorczości poprowadziła Pani Ewa Wrzos. Dotyczyło ono działalności Grudziądzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości: od kiedy funkcjonuje?, w jakim celu?, kto może skorzystać z usług Inkubatora i jakie ma z tego tytułu korzyści?
  Drugą część spotkania poprowadził dyżurujący w Inkubatorze radca prawny, który udzielił odpowiedzi na pytania:
- kto może prowadzić działalność gospodarczą?
- jakich formalności należy dopełnić by działalność gospodarczą założyć?
- na co zwrócić uwagę podejmując decyzję o zakładaniu działalności gospodarczej?
  Tematyka spotkania była uzupełnieniem wiadomości zdobytych przez uczniów na zajęciach. Nasza wizyta w Grudziądzkim Inkubatorze Przedsiębiorczości była czymś nowym, nie tylko dla uczniów Jagiellończyka, ale także dla pracowników GPP. Może zapoczątkowaliśmy pomysł na poszerzenie oferty Grudziądzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości?
Bogatsi o nową wiedzę uczniowie wrócili do szkoły i zaczęli snuć plany własnej firmie.

admin czerwiec 17 2015 18:16:00 0 ˇ 65
Wycieczka do oczyszczalni ścieków

  Dnia 9 czerwca 2015 roku uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Jagiellończyka w Łasinie wybrali się na wycieczkę do Oczyszczalni Ścieków w Nowej Wsi koło Grudziądza. W wyjeździe brali udział uczniowie klas I i II Liceum Ogólnokształcącego, którzy wcześniej uczęszczali na zajęcia „Edukacji Ekologicznej” projektu „Jagiellończyk na start” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
W wycieczce uczestniczyło 16-u uczniów, którzy pod opieką pani Joanny Filiżanowskiej oraz pani Urszuli Jelińskiej mieli okazję zwiedzić Oczyszczalnię Ścieków dla miasta Grudziądza i dowiedzieć się jak ona funkcjonuje.
Uczniowie pod opieką wykwalifikowanego pracownika uzyskali również informacje na temat historii powstania oczyszczalni oraz szczegółowych zasad przepompowywania i oczyszczania wody. Przybliżono im także nowoczesne technologie wykorzystywane w obiekcie, między innymi na czym polegają takie procesy jak: pompowanie wody i oddzielanie zanieczyszczeń w separatorach, fermentacja i sedymentacja osadów, biologiczne utlenianie zanieczyszczeń, biofiltracja, suszenie i odsiarczanie a także wytwarzanie biogazu i uzyskiwanie z niego energii.
Przy okazji uczniowie zwiedzili teren oczyszczalni, a ponadto mieli możliwość bliskiego poznania i obejrzenia poszczególnych jej elementów takich jak: pompownia ścieków, kratownia, piaskowniki, osadniki wstępne i wtórne, reaktory biologiczne, stacja pomiarowa ścieków, pompownia osadów, komory fermentacyjne, stacja odwadniania
i suszenia osadów oraz zbiorniki z biogazem.
Wycieczka do Oczyszczalni Ścieków w Nowej Wsi była dla uczniów ciekawym doświadczeniem oraz możliwością poszerzenia wiedzy z zakresu ekologii środowiska.

admin czerwiec 11 2015 22:31:21 0 ˇ 71
VI WOJEWÓDZKI MITYNG LEKKOATLETYCZNY SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W JABŁONOWIE POMORSKIM

  03.06.2015r. reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w VI Wojewódzkim Mityngu Lekkoatletycznym w Jabłonowie Pomorskim. Dziewczęta startowały w składzie: Patrycja Jóźwiak, Joanna Kosiarek i Katarzyna Brzozowska. Drużynę chłopców reprezentowali: Patryk Antkiewicz, Tomasz Rutyna, Kamil Konowalski i Dariusz Zakrzewski. To był bardzo dobry start naszych reprezentantów. Łącznie zdobyli 5 medali: 4 złote i 1 brązowy. Na najwyższym podium i to dwukrotnie stanęła Patrycja Jóźwiak w pchnięciu kulą z rekordem życiowym 10,87m oraz w rzucie oszczepem 24,66m - również rekord życiowy. Złotych medali było więcej, fantastycznie pobiegli na 1500m Joanna Kosiarek i Kamil Konowalski. Wygrywając swój bieg popisali się na ostatnim okrążeniu pięknym finiszem pokonując rywali. Brawo za piękną taktykę biegu. Czasy również bardzo dobre. Wspaniale również pobiegła w swojej konkurencji 400m Katarzyna Brzozowska zdobywając brązowy medal - 3 miejsce z bardzo dobrym czasem 1,06,8min. Bliski podium był również Tomasz Rutyna startujący na 200m, zdobywając tak nielubiane przez sportowców 4 miejsce z czasem 25,07sek. Pozostali nasi reprezentanci Patryk Antkiewicz i Dariusz Zakrzewski również dzielnie rywalizowali w swoich konkurencjach. Wszystkim startujący reprezentantom szkoły należą się podziękowania i jeszcze raz gratulacje.

admin czerwiec 06 2015 22:27:39 0 ˇ 82
IV WOJEWÓDZKIE ZAWODY OBRONY CYWILNEJ

  W dniach 28-29 maja 2015r. w Grudziądzu nad jeziorem Rudnickim odbył się finał wojewódzki IV Olimpiady Obrony Cywilnej. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie reprezentowany był przez uczniów: Paulinę Wojciechowską i Eliasza Ilicia.
W turnieju uczestniczyło 20. najlepszych drużyn miast i powiatów z całego województwa. Nasza drużyna dzielnie walczyła. W niektórych konkurencjach była w czołówce. Losy wygranej ważyły się do końca turnieju. Okazało się, że strzelanie mogło zdecydować o wygranej. Nasza drużyna dobrze strzelała, była na strzelnicy w czołówce. Uzbieraliśmy łącznie 151 punktów, co pozwoliło zająć 9. miejsce w zawodach. Do pierwszej drużyny brakowało nam 16 punktów. A przypomnę, że za każdy celny strzał uzyskuje się 10 punktów. Tym samym byliśmy blisko czołówki. Należą się słowa podziękowania i uznania za wiedzę i umiejętności dla Pauliny i Eliasza, którzy reprezentowali naszą szkołę. Za udział w zawodach uczniowie otrzymali medale, dyplomy i nagrody. Godnie reprezentowali naszą szkołę.

admin maj 31 2015 21:25:05 ˇ 0 ˇ 82
Nasi biegacze

  Pobiegliśmy razem z Polską w corocznej imprezie „Polska Biega”. Miejscem naszych zmagań był łasiński Park Miejski, a nad stroną organizacyjną czuwał Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu. Najszybsze wśród pań w naszej kategorii były: Joanna Kosiarek, Marta Konecka i Sandra Sokolnicka. Wśród panów najwcześniej na mecie znaleźli się: Kamil Konowalski, Damian Sokolnicki i Tomasz Rutyna. Biegali młodsi, biegli i starsi. Wśród tych drugich nasz zapalony biegacz - nauczyciel wychowania fizycznego – Zbigniew Serocki zajął trzecie miejsce. Wszystkim gratulujemy! I ogromnie się cieszymy, że są jeszcze i tacy, którzy potrafią odkleić się od komputera smiley.

admin maj 28 2015 19:19:00 ˇ 0 ˇ 95
Kobieta górą

  Ogromy sukces naszych uczniów powodem do dumy! Natalia Barańska, uczennica kl. I LO zwyciężyła w Konkursie Wiedzy o Społeczeństwie zorganizowanym przez Instytut Prawa, Administracji i Zarządzania Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Zadaniem uczniów było napisanie pracy na temat Przeciwdziałanie i zwalczanie korupcji w życiu publicznym widziane z perspektywy młodych ludzi. To nie koniec dobrych wiadomości, bowiem Karolina Rujner i Bartosz Kawski wrócili z konkursu z wyróżnieniem! GRATULUJEMY NASZYM NAJLEPSZYM! Patronat nad konkursem objęło Centralne Biuro Antykorupcyjne.admin maj 28 2015 18:16:00 0 ˇ 87
ALARM BOMBOWY W SZKOLE

  W dniu 25 maja 2015r. został przeprowadzony alarm terrorystyczny. Rozpoczął się o godzinie 9:45. Czas ewakuacji wyniósł 4 minuty. W alarmie uczestniczyła młodzież Liceum, Technikum, Zasadniczej Szkoły Zawodowej, pracownicy i nauczyciele. Młodzież, nauczyciele i pracownicy szybko opuścili teren budynku szkoły i udali się na miejsce ustalone do ewakuacji. Miejscem tym jest plac po byłym boisku piłkarskim. Alarm został ogłoszony sygnałem dźwiękowym poprzez 3-krotny dźwięk dzwonka, zgodnie z naszymi wewnętrznymi procedurami. Zanim został ogłoszony alarm otrzymaliśmy informację o podłożeniu ładunku wybuchowego na terenie szkoły. Rozpoczęto procedurę alarmową, ogłoszono alarm zgodnie z naszą sygnalizacją. Wezwano odpowiednie służby, między innymi policję i straż pożarną. Po przyjeździe służb ratunkowych dalszą akcją ratunkową zajęła się policja, a dokładnie mówiąc grupa szukająca ładunku wybuchowego. Przeprowadzono kontrolę budynku po ewakuacji. Wszystkie osoby znajdujące się w budynku ewakuowały się. Alarm koordynowany był przez instruktora obrony cywilnej Zbigniewa Serockiego i specjalistę ds. BHP Zbigniewa Barańskiego. Można pochwalić wszystkich biorących udział w alarmie za szybkie i sprawne wyjście z budynku. Na szczęście okazało się, że był to kolejny alarm ćwiczebny.

admin maj 26 2015 20:08:00 0 ˇ 85
Strona 1 z 49 1 2 3 4 > >>
     
 
engine: PHP-Fusion v6.01
kasha theme by: sonar from EP

   Strona Główna :: Wycieczka po szkole