Szkoła
Kontakt
Historia
Patron
Organy szkoły
Prawo szkolne
Samorząd szkolny
Zapytanie ofertowe
SKP
Stacja Kontroli Pojazdów

Rekrutacja
Kierunki kształcenia
Regulamin rekrutacji
Podania do szkół
Wykaz podręczników
Edukacja
Terminarz szkolny
Plan lekcji
Matura
Egzamin zawodowy
Pedagog
Stypendia
Szkolne koła
CARITAS
Historyczne
Informatyczne
Konstrukcyjne
Lingwistyczne
Matematyczne
PCK
Przyrodnicze
Teatralne
Gazetka szkolna
Sport
SKS
Wiadomości sportowe
Liga Powiatowa piłki siatkowej
Biblioteka
Biblioteka online
Godziny otwarcia
Regulamin
Nowości
Czasopisma
Informacje
Konkursy
Organizowane konkursy
Olimpiady przedmiotowe
Nasi laureaci
Absolwenci
Absolwenci
Inne
Galeria foto
Galeria - Obchody 50-lecia
Linki
Europejski Fundusz Społeczny
Projekt aktualnie realizowany


Projekty unijne zrealizowane
System Ewaluacji Oświaty


Instrukcja
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZMOTORYZOWANYCH

DO UDZIAŁU W COROCZNEJ, BEZPŁATNEJ AKCJI

BEZPIECZNY POJAZD

W dniu 25-10-2014 (sobota) w godzinach 8.00 - 12.00

Warsztaty Szkolne ul. M.C. Skłodowskiej 14

Nasi mechanicy i diagności sprawdzą stan techniczny pojazdu, a w szczególności:

stan techniczny zawieszenia, geometrię kół, ustawienie świateł, jakość płynu chłodnicznego oraz dokonają diagnostyki układu hamulcowego i układu wydechowego wraz z analizą spalin.

Uwaga!

Dla uczestników akcji przewidziano upominki.

 

Sto lat „Jagiellończykowi”...

  ...życzyliśmy wszyscy 14 października. Dzień Nauczyciela, święto nas wszystkich: belfrów, uczniów, pracowników oświaty, stał się okazją do spotkania mniej formalnego niż na co dzień. W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Łasinie podziękowania składali: uczniowie, Dyrektor „Jagiellończyka” – pani Bernadeta Klonowska, Rada Rodziców i „głowa” organu prowadzącego, Starosta Grudziądzki – pan Marek Szczepanowski. O „rwanie boków” zadbał Szkolny Teatr „Galimatias”, którego członkowie zebrali gromkie brawa za brawurowo wykonane skecze dotyczące oświaty i kultury. Wtorek był również dniem, w którym oficjalnie (i mniej oficjaniesmiley) do naszej szkolnej braci dołączyli pierwszoklasiści: najpierw składali uroczyste ślubowanie przed sztandarem szkolnym, a potem obiecywali swoim starszym kolegom bezwzględne posłuszeństwo, solidną naukę i zakupy wyłącznie w szkolnym „Łasuchu” smiley. Tego dnia także obchodziliśmy Dzień Papieski - głównym elementem tej uroczystości było wystąpienie uczniów, prezentujące sylwetkę Jana Pawła II, z muzyką, śpiewem i prezentacją multimedialną w tle.
Raz jeszcze - STO LAT dla „Kazika”!

admin październik 19 2014 19:59:41 0 ˇ 5
Czytelniczy konkurs trwa

  Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. I u nas trwa czytelniczy szał. Co czwartek, przez cały miesiąc, czeka na Was – uczniów i nauczycieli – kolejna krzyżówka sprawdzająca Waszą orientację w książkowym terenie. Pobierajcie, wypełniajcie, chomikujcie, a w ostatni czwartek października pędźcie do biblioteki z wypełnionymi krzyżówkami i zgarniajcie cenne nagrody!

admin październik 12 2014 19:31:40 0 ˇ 17
Wrócili żywi z Doliny Śmierci


 Joanna Kosiarek, Katarzyna Brzozowska i Damian Sokolnicki pobiegli bydgoską Doliną Śmierci w Wojewódzkich Indywidualnych Biegach Przełajowych. Chociaż wyników jeszcze nie ma, raczej nie liczą na najwyższe miejsca. Niemniej – dali z siebie wszystko! I chwała im za to, gdyż godnie reprezentowali naszego „Jagiellończyka”. W zawodach nie wystartowała nasza nadzieja – Kamil Konowalski, kilka dni wcześniej bowiem poległ w walce z chorobąsmiley.


admin październik 12 2014 19:28:08 0 ˇ 14
Indywidualne Rejonowe Biegi Przełajowe

  Reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie wystąpiła w składzie: Joanna kosiarek, Katarzyna Brzozowska, Kamil Konowalski i Damian Sokolnicki. Biegi odbyły się w Grudziądzu na osiedlu Rządz. Dziewczęta startowały na dystansie 1500 m, a chłopcy na 2000 m. Joanna Kosiarek zajęła bardzo dobre 4 miejsce, kwalifikując się do zawodów wojewódzkich w Bydgoszczy. Paulina Brzozowska również pobiegła dobrze zajmując dobre 12 miejsce. Bardzo dobrze spisali się chłopcy, którzy zajęli miejsca na podium. Drugie miejsce zdobył Kamil Konowalski, a trzecie Damian Sokolnicki. Obaj zakwalifikowali się do zawodów wojewódzkich w Bydgoszczy. Zawody wojewódzkie w Bydgoszczy odbędą się 8 października.
więcej>>

admin październik 06 2014 21:30:02 ˇ 0 ˇ 20
Uroczysta gala w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu...


  ...z udziałem naszej Aleksandry Florkiewicz. W miniony wtorek Ola odebrała w Sali Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego IV nagrodę przyznaną w Konkursie Literackim „My, Europejczycy. 10-lecie Polski w Unii Europejskiej. W Oli kategorii - szkoły ponadgimnazjalne – przyznano 6 wyróżnień i 5 miejsc. Z Torunia Ola – oprócz satysfakcji – przywiozła torbę gadżetów, a wśród nich jedno cacko – czytnik książeksmiley. Praca naszej zwycięczyni, wraz z innymi nagrodzonymi i wyróżnionymi pracami, znalazła się w wydanej przez Urząd Marszałkowski antologii. Zainteresowanych odsyłamy do szkolnej biblioteki.


więcej>>

admin październik 02 2014 20:28:29 ˇ 0 ˇ 36
Kulturowy wtorek

  Czyli spotkanie z kinem. A w nim film Jana Komasy „Miasto 44”. Część z nas miała szansę obejrzeć to najnowsze polskie dzieło dzięki zorganizowanemu przez szkołę wyjazdowi do kina w Grudziądzu. Ci, którzy już widzieli, mówią, że film robi wrażenie. Pozostałych przekonujemy, że zobaczyć warto!

admin październik 02 2014 20:12:15 0 ˇ 16
Bawiąc uczyć
W ten właśnie sposób nasz „Jagiellończyk” obchodził, 13 już raz, Europejski Dzień Języków. To jedyny taki dzień w szkole, gdy znajomość polszczyzny ustępuje językom obcym. Przekonywaliśmy, że znać języki dziś trzeba, ale można uczyć się ich z uśmiechem na twarzy. 29 września można było usłyszeć i niemieckie piosenki, i angielskie wiersze, i podziwiać rosyjski taniec matrioszek. Uczniowie trudzili się podczas językowych łamańców i recytacji wiersza Juliana Tuwima „Rzepka” w języku rosyjskim. Elementem obchodów był również międzyklasowy konkurs językowy. Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko znajomością języków, ale także znajomością miejsc i budowli charakterystycznych dla danego państwa oraz rozpoznać popularne osoby ze świata showbiznesu. Śmiechu było co nie miara, a przy okazji i nieco nauki. Gratulujemy zwycięzcom konkursu – klasie III LO!
admin październik 02 2014 20:11:51 0 ˇ 18
Nasi biegną dalej..

Właśnie wrócili z Grudziądza nasi najlepsi biegacze przełajowi. W Rejonowych Indywidualnych Biegach Przełajowych brała udział czwórka naszych: Joanna Kosiarek i Katarzyna Brzozowska oraz Kamil Konowalski i Damian Sokolnicki. Dziewczęta ścigały się na trasie 1500 m, a chłopcy – 2000 m. Niezmiernie miło nam donieść, że Asia wraz z panami awansowała do etapu wojewódzkiego! Są ogromne nadzieje, bowiem w etapie grudziądzkim Asia zajęła 4 miejsce, a Kamil i Damian zagarnęli odpowiednio 2 i 3. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

admin wrzesień 25 2014 17:10:00 0 ˇ 24
Bliżej maszyn

Nasi zawodowcy, także ci z Technikum, odwiedzili XVI edycję AGRO SHOW, która – tradycyjnie – odbyła się w Bednarach, koło Poznania. Impreza ma charakter plenerowy i jest największą tego typu w Europie. Organizowana jest od 1999 roku. AGRO SHOW to miejsce prezentacji najnowszych i najnowocześniejszych maszyn i urządzeń rolniczych. Nasi panowie mogli poznać nie tylko najnowsze maszyny i urządzenia, ale także zapoznać się z ofertą producentów nawozów, środków ochrony roślin, nasion, firm z sektora finansowego i innych branż związanych z rolnictwem. W sumie w Wystawie brało udział prawie 800 wystawców z 20 krajów. Każdego roku impreza przyciąga ponad 130 tysięcy zwiedzających, którzy prócz możliwości zapoznania się z ofertami wystawców mają możliwość wzięcia udziału w licznych imprezach towarzyszących: pokazach maszyn podczas pracy, spotkaniach z przedstawicielami Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz innych instytucji rządowych związanych z rolnictwem. Dla mechaników i techników rolnictwa to istna kopalnia wiedzy.
Galeria >>>

admin wrzesień 22 2014 20:16:05 0 ˇ 23
Posprzątaliśmy świat

  Nasz „Jagiellończyk” jak co roku włączył się w akcję Sprzątania Świata. W ostatni piątek nasi „najświeżsi” uczniowie, tj. pierwszoklasiści sprzątali teren Łasina, by wszystkim żyło się czyściej. Naszym zadaniem było odkryć na nowo urok parku i terenu przy muszli koncertowej – słowem: oczyściliśmy ten popularny wśród mieszkańców teren. W niezbędny „sprzęt”: worki i rękawiczki wyposażył nas Urząd Miasta i Gminy Łasin. Zebraliśmy 7(!) worków śmieci, co – niestety – dowodzi, że jest co sprzątać. Zgodnie z wymaganiami nowej ustawy, śmieci zostały posegregowane. Drobne upominiki, wręczone przez Pana Roberta Belzyta, podinspektora ds. rolnictwa, leśnictwa i ochrony środowiska, stanowiły podziękowanie za udział w akcji.

admin wrzesień 22 2014 20:15:03 0 ˇ 24
Na sportowo

  Za nami pierwsza impreza sportowa w tym roku szkolnym. W miniony czwartek odbyły się szkolne biegi przełajowe dziewcząt i chłopców. Dystans – 1500 m. Pierwszą trójkę wśród pań zdominowały siostry Kosiarek: Asia, która zajęła pierwsze miejsce, i Magda – na miejscu trzecim. Między nimi znalazła się Kasia Brzozowska. Najszybszym z panów okazał się Kamil Konowalski. Tuż za nim przybiegł Damian Sokolnicki. Miejsce trzecie należy do Marcina Zająkały.

admin wrzesień 22 2014 20:14:06 0 ˇ 25
Strona 1 z 41 1 2 3 4 > >>
     
 
engine: PHP-Fusion v6.01
kasha theme by: sonar from EP

   Strona Główna :: Wycieczka po szkole