Szkoła
Kontakt
Historia
Patron
Organy szkoły
Prawo szkolne
Samorząd szkolny
Termomodernizacja
Zamówienia publiczne
Ogłoszenia o sprzedaży składników majątku
SKP
Stacja Kontroli Pojazdów

Rekrutacja
Kierunki kształcenia
Regulamin rekrutacji
Podania do szkół
Wykaz podręczników
Edukacja
Terminarz szkolny
Plan lekcji
Matura
Egzamin zawodowy
Pedagog
Stypendia
Szkolne koła
CARITAS
Historyczne
Informatyczne
Konstrukcyjne
Lingwistyczne
Matematyczne
PCK
Przyrodnicze
Teatralne
Gazetka szkolna
Sport
SKS
Wiadomości sportowe
Liga Powiatowa piłki siatkowej
Biblioteka
Biblioteka online
Godziny otwarcia
Regulamin
Nowości
Czasopisma
Informacje
Konkursy
Organizowane konkursy
Olimpiady przedmiotowe
Nasi laureaci
Absolwenci
Absolwenci
Inne
Galeria foto
Galeria - Obchody 50-lecia
Linki
Europejski Fundusz Społeczny
Projekt aktualnie realizowany


Projekty unijne zrealizowane
System Ewaluacji Oświaty


Instrukcja
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Synapsa – wyniki!

  Mamy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego „Synapsa”. Nasi uczniowie wzięli w nim udział w styczniu. Sprawdzaliśmy swą wiedzę z dwóch przedmiotów: z jęzka polskiego i z geografii. Największą wiedzą polonistyczną wykazała się Aleksandra Florkiewicz z II LO, która uzyskała 90,69%. To wynik naprawdę satysfakcjonujący, bowiem najlepsza dziesiątka w Polsce, ta nagrodzona, uzyskała wyniki od 98,67 % (miejsce 1) do 96,57 % (miejsce 10). Zresztą, mamy powody do dumy, średni wynik naszych uczestników wyniósł bowiem 80,41 %. W konkursie z języka polskiego wzięli udział uczniowie z klas pierwszych, drugich i trzecich, a testy konkursowe dostosowane były do poszczególnych poziomów.
W konkursie geograficznym wzięła udział część przyrodniczo-medyczna klasy II LO. Tu najlepszy wynik należał do Marcina Zająkały, który uzyskał 85,67%. Tu średni wynik również jest zadowalający – 77%.
Wszystkim, którzy mierzyli się z konkursowymi zadaniami – serdecznie gratulujemy!

admin kwiecień 22 2014 20:10:55 0 ˇ 3
Walczy o „Złote Pióro”...

  „O Złote Pióro” - to nazwa ogólnopolskiego konkursu literackiego, który po raz dwunasty organizuje Klub Kultury „Radość” z Warszawy. Zadanie konkursowe polegało w tym roku na stworzeniu wiersza zatytułowanego „Słowem malowane” bądź bajki (nie mylić z baśniąsmiley). W kategorii 16-20 lat swój wiersz zgłosiła nasza uczennnica – Aleksandra Florkiewicz. Ola bierze udział w konkursie po raz drugi. Na wyniki musimy czekać do maja!

admin kwiecień 22 2014 20:09:33 0 ˇ 3
Uczymy się ratować...

  12 kwietnia po raz kolejny nasza drużyna wzięła udział w XXII Ogólnopolskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK, które organizuje Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża. W Zespole Placówek Młodzieżowych "BURSA" przy ul. Hallera 37 w Grudziądzu i terenie przyległym do Zespołu nasi reprezentanci nieśli pomoc poszkodowanym, a właściwie przeszkolonym pozorantom, i udowadniali, że potrafią udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej! Godnie wywalczyli 6. miejsce! W skład drużyny weszli: Paulina Wojciechowska (kapitan), Aleksandra Florkiewicz, Julia Bittner, Eliasz Ilić, Sebastian Skrzypek, Szymon Turowski i Mateusz Archita. Reprezentanci przygotowywali się pod pilnym okiem pana Serockiego oraz pani Jelińskiej.

admin kwiecień 22 2014 20:09:08 0 ˇ 5
„ Młodzież zapobiega pożarom”

  W dniu 05 kwietnia 2014r. w obiektach Domu Kultury w Rogóźnie odbyły się eliminacje szczebla powiatowego Ogólnopolskiego turnieju Wiedzy Pożarniczej „ Młodzież zapobiega pożarom”. W eliminacjach powiatowych Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie reprezentowali: Sebastian Skrzypek i Sylwester Łukaszewski.
Turniej ten, jak i również wcześniejsze prowadzony był dwuetapowo:
1) test pisemny
2) odpowiedzi ustne.
Do etapu ustnego przechodziła najlepsza 5 z części pisemnej. Niestety nasi reprezentanci odpadli na etapie części pisemnej. Sebastian Skrzypek w klasyfikacji ogólnej zajął 6 miejsce a Sylwester Łukaszewski 8. Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

admin kwiecień 11 2014 17:31:21 0 ˇ 7
Pokonaliśmy Grudziądz

  Po raz kolejny odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej Mężczyzn Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Prezydenta Grudziądza. Turniej, organizowany pod nazwą „Powitanie Wiosny", zdominowali nasi! Słowem – to my zdobyliśmy Puchar Prezydenta Grudziądza! Chłopcy pod wodzą pana Zbigniewa Serockiego, wystąpili w składzie: Nikodem Manthey, Marcin Zająkała, Jeremiasz Szychowski, Mateusz Różański, Damian Malinowski, Krystian Zieliński, Sebastian Skrzypek, Mateusz Klimowicz, Miłosz Przybylski, Karol Sokołowski. „Kazik” górą! smiley

admin kwiecień 09 2014 19:03:29 0 ˇ 11
Otwieramy drzwi...

  Jak co roku zaprosiliśmy do siebie uczniów ostatnich klas gimnazjalnych z okolicznych szkół, by sami przekonali się, ile mamy do zaoferowania. Przyszli uczniowie „Jagiellończyka” nie tylko zwiedzali szkołę, poznawali nauczycieli i potencjalnych nowych kolegów, ale także podziwiali zdolności naszego Szkolnego Teatru „Galimatias”, oglądali pokaz przygotowany przez Ochotniczą Straż Pożarniczą i spotkali się z przedstawicielami służb mundrowych, które współpracują z naszą placówką. Na wszelkie pytania odpowiadali nasi uczniowie, którzy oprowadzali gości po lekcyjnych salach. Na gimnazjalistów czekał również słodki poczęstunek i najnowszy numer gazetki szkolnej „Co w budzie piszczy”. Teraz my czekamy na nich – już we wrześniu!

admin kwiecień 09 2014 19:02:23 0 ˇ 5
Na skrzydłach poezji...

  ponieść się dała po raz kolejny Aleksandra Florkiewicz, która zgłosiła swe wiersze do X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. S. Czernika. Konkurs organizuje Biblioteka Publiczna w Ostrzeszowie. Gdy tylko dotrą do nas jakieś wieści – damy znaćsmiley!

admin marzec 26 2014 17:38:04 0 ˇ 10
Rapująco o życiu

  W zeszłym tygodniu poznaliśmy niezwykłego człowieka. Dobromir Mak Makowski to inicjator akcji „RapPedagogia”, której celem jest przekonywnie młodych ludzi do życia z dala od używek i uzależnień. Dobromir opowiedział nam o swoim burzliwym, pokrętnym życiu, w którym alkohol i narkotyki były na porządku dziennym. Udało mu się znaleźć właściwą drogę i wyjść na prostą. Swym doświadczeniem dzieli się dzisiaj z młodzieżą i przestrzega przed zmarnowaniem sobie życia dla krótkich chwil złudnej przyjemności. Makowski nie tylko opowiada – on przede wszystkim rapuje, bo rap kocha. Przekonuje również, że rapować nie znaczy kląć siarczyście, ale trafiać do ludzi z przesłaniem.

admin marzec 26 2014 17:37:27 0 ˇ 10
Recytująco-śpiewający powrót

  czyli koniec przygody z 59. Ogólnopolskim Konkursem Recytatorskim. Z Torunia, z etapu rejonowego, powróciły: recytująca Aleksandra Florkiewicz i śpiewająca Ewa Jankowska. Chociaż dziewczęta dały z siebie wszystko i wypadły bardzo dobrze, nie udało im się pokonać konkurencji i awansować do etapu wojewódzkiego. Ola już w zeszłym roku zapowiadała, że do Torunia wróci – i wróciła. Liczymy więc, że i za rok tam trafi. Ewa, która w tym roku opuszcza nasze mury zastanawia się, czy w 60. edycji konkursu nie wystartuje z rejonu... gdańskiego, bo z tamtejszą uczelnią wiąże swoje plany na przyszłość. Paniom gratulujemy udziału!

admin marzec 16 2014 22:05:57 0 ˇ 17
„Złotymi ustami” przemówiły...

  ...w tym roku – znowu wyłącznie panie. Czyżby panowie bali się, że piękne mówienie jest niemęskie? Trzy kobietki: Ola Florkiewicz, Paulina Wojciechowska i Anna Mac wzięły udział w XV Powiatowym Przeglądzie Poezji „Złote Usta”. Ola czarowała Herbertem, Paulina – Stachurą, a Ania postawiła na tradycję i wybrała balladę Mickiewicza. I w takiej właśnie kolejności dziewczęta oczarowały jury: pierwsze miejsce przyznano Oli, drugie – Paulinie, a trzecie zawędrowało do Ani. Wszystkim – gratulujemy!

admin marzec 16 2014 22:05:13 0 ˇ 16
Uczymy się samorządności

  Po raz drugi w budynku Starostwa Powiatowego w Grudziądzu odbyło się Forum Samorządów Uczniowskich szkół naszego powiatu. Tym razem spotkanie dotyczyło naszej roli, tj. Samorządu Uczniowskiego właśnie, w kreowaniu bezpiecznej szkoły. Gwoździem spotkania była debata z sędzią Anną Marią Wesołowską, znaną medialną postacią. Na spotkaniu obecni byli również: Kurator Oświaty Województwa Kujawsko-Pomorskiego, pani Anna Łukaszewska, przedstawiciele policji i grudziądzkiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz – rzecz jasna – uczniowie. Forum uświetnił występ naszych koleżanek - Ewy Jankowskiej i Karoliny Kondei. To one również współprowadziły część konferencyjną spotkania.

admin marzec 15 2014 16:18:00 0 ˇ 16
Strona 1 z 38 1 2 3 4 > >>
     
 
engine: PHP-Fusion v6.01
kasha theme by: sonar from EP

   Strona Główna :: Wycieczka po szkole